Hoşgeldin Sivil

 
  Tema

Güncel Bilim ve Teknoloji Haberleri
Forum Yöneticisi : Administrator | Bu Bölümde Yetkili Tüm Yöneticiler? | Konuyu Okuyanlar?
CW Forum Ana Sayfa
        Güncel Bilim ve Teknoloji Haberleri
              Özgün Makaleler
Facebook'ta Paylaş   Yeni konu aç
Mobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?
 Konu Kalitesi  %5
Oy Ver   
Gönderilme Tarihi: 03 Subat 2012 saat 2:16AM - Kayıtlı IP Mesaj İhbar!   Alıntı Yap      Şair-ul Cihad

Mehmet Can BALCI

Simgem
Albay


Derinlerden..
30 Kasim 2009
1294   Mesaj
Mode : Flashback


Aktiflik
Seviye
Deneyim
Görev Org./Grup : HaberciMobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?
InMobi mobil reklam ağındaki küresel pazarlama müdürü olarak, Gregory Kennedy geliştiricilere mobil uygulamalardan para kazanabilmeleri açısından, bazı önemli püf noktalarını öğrenmişti ve bu soru-cevap tarzı makalede Gregory’ nin her platformdaki uygulama geliştiricilere bazı tavsiyelerini ele alacağız.


Bir Mobil Geliştirici Olmak için Anahtarımız Ne Olmalı?

[Gregory] Tüketicilere yönelik mükemmel bir değer teklifi sağlamak. Eğer oyun geliştiriyorsanız, insanlar mobil deneyimi en üst düzeyde yaşamak isterler. Angry Birds bunun en iyi örneği olabilir.

Oyun oynamak basittir ve bir sonraki bölüme geçmek için sadece bir kaç dakikaya ihtiyacınız vardır. Bu mobil sistemler için uygundur. Artık dijital ortamda başarıyı sürdürebilme gittikçe zorlaşıyor.

Şuana kadar hızla yükselen ve birkaç yıl içerisinde düşüşe geçen birçok şirket gördük. Aslında anahatarımız gelişmek için yeteri kadar esnek olmaktır; fakat aynı zamanda dijital dünya da en çok ilgi duyulan ne ise güçlü bir geliştirme bilinciyle onun peşine düşmek, ona yoğunlaşmak gerekir.


İşe Yarar Bir Fikriniz Var. Ya Sonra? Bunu Nasıl Kara Dönüştürürsünüz?

Burada mobil uygulamalardan para kazanabilmek için dört tane yolumuz, evet sadece dört yolumuz var. Bunlardan en belirgin olanı, yapılan indirmeler sayesinde elde edilen gelirlerdir.

Uygulamanıza makul bir fiyat belirlersiniz ve müşteriler de ücretini öder, işlem sona erer.

Bu, gelir elde etmek için ekonomik olarak sürdürülebilir bir yöntem değildir; fakat kendinizi, geliştireceğiniz bir sonraki uyglamada daha fazla başarıya ulaşacak şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. 

Sonra, Müşterilerinizin başlangıçta para vermek istemediği uygulama satımları (”freemium”) giderek belirginleşmekte; ama bu, uygulama satın almadaki deneyimi geliştirmek için bir fırsattır aslında.

Ve son olarak, uygulamanızla birlikte reklam alanları satabilirsiniz. Uygulama ve reklam sahibi arasında iyi bir anlaşma sağlanırsa ve sahibine yeteri kadar yarar sağlayacak kadar ve geniş bir alana sahip bir reklam olursa, indirme başına aldığınız paradan çok daha fazlasını bu şekilde kazanabilirsiniz.

Geliştiricilere daima karışık ve eşleşen yöntemler kullanmalarını tavsiye ederim. Ayrıca daha fazla para kazanma stratejisi için ortaya daha fazla sermaye koymalısınız.


Pazar Ne Durumda?

Dünyada bir milyodan fazla uygulama bulunurken, bu uygulamalar üzerinde ateşli bir rekabet var. Alanındaki en mükemmel uygulamaya sahip olmalısınız. Bunu yapmak hedefleriniz arasında yoksa, para kazanamassınız.


Korsan Uygulamalar Konusunda Endişe Duymalı mıyım?

Sadece iOS için uygulamalar geliştiriyorsanız, bu konu hakkında endişelenmenize gerek yok. Apple, telif haklarını taahhüt ediyor ve eko-sistemi koruyarak iyi bir iş yapıyor;

fakat elbette ki Apple, bu piyasadaki tek oyuncu değil ve korsanlık Android uygulamarla birlikte bir sorun olarak geliyor. Biz InMobi olarak, korsan uygulamalar üzerinde reklam gösteren bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz.

Bu sayede reklamcılarınızdan iyi para kazanmaya devam edecksiniz.

Eğer Android uygulamaları geliştirmiyorsanız, pastanın dev bir payından mahrum kalıyorsunuz demektir. Bu konuda hazırlanan ağustos ve ekim ayları arasındaki son rapora göre (Mobile Insights Report), mobil reklamların yüzde 31.1 i Android cihazlarında görüntüleniyor.

Eğer reklam destekli uygulamalara odaklanırsanız, korsanlık önemli bir sorun olmaktan çıkar. Ek olarak, Android uygulamaları, iOS uygulamaları dünya çapındaki çoklu mağazalardan temin edilebiliyor, bu sayede ürünülerinizi sergileme olanağınız daha fazla artmış oluyor.

Akıllı telefonların kullanımının artmasıyla mobil uygulamalarda da geçen yıllara göre büyük bir artış oldu. Hiç şüphe yok ki önümüzdeki yıllarda mobil uygulama sayısı çok daha fazla olacak.
Yapılan bir araştırmaya göre 2010’da 4.5 milyar dolar olan mobil uygulama satışlarının 2013’de 21.6 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla mobil ugulama satışlarındaki artış mobil uygulama kazacını da artıracak. Bunun sonucunda mobil uygulama geliştirmek yazılımcılar tarafından çok cazip hale gelecek.


Sonuç

Sonuç olarak uygulamaların demolarını kullanıcılara bedava sunup, ekstra fonksiyoneliteler için para talep etmek ve ziyaretçileri ve uygulama pazarını analiz etmek size mobil uygulamadan para kazanmanıza yardım edecektir.

Aynı zamanda daha fazla kullanıcıya ulaşmak için
cross-platform kullanarak uygulama geliştirmek çok daha mantıklıdır. Native şekilde yazılan uygulamalar hiç şüphe yok ki sizin daha az kullanıcıya ulaşmanıza neden olucaktır.

Bunun üstesinden gelmek için cross-platform araçlarını kullanarak geliştirme yapabilirsniz. Örnek olarak türk mühendisler tarafından geliştirilen
smartface designer size birçok platformda çalışan uygulamalar geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, smartface designer sürükle-bırak mantı mobil uygulama geliştirmenin en kolay yoludur. smartface designerın ücretsiz lisansını kullanarak da uygulamalar geliştirebilir ve bu uygulamalardan para kazanabilirsiniz.

çeşitli şirketlerin, mobil uygulama pazarında sağladıkları kazanç oranlarına bakalım :Şair-ul Cihad & GöKOğLaN___________________________________________
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

Küme düşsede hayallerim, şampiyonluğa oynar gülüşlerim..   


     
        Haberci Destek 2 (TIM LiDER) ,
Gönderilme Tarihi: 03 Subat 2012 saat 2:24AM - Kayıtlı IP Mesaj İhbar!   Alıntı Yap      


ÜstünBasarıMadalyası

Deep Emperor

Simgem
Albay


 
13 Aralik 2005
3285   Mesaj
Mode : Default


Aktiflik
Seviye
DeneyimSon tabloyu ya silmeni yada güncel olanını araştırıp eklemeni öneriyorum. Değişen çok şey var.

___________________________________________
     
     
       
Gönderilme Tarihi: 03 Subat 2012 saat 2:48AM - Kayıtlı IP Mesaj İhbar!   Alıntı Yap      Şair-ul Cihad

Mehmet Can BALCI

Simgem
Albay


Derinlerden..
30 Kasim 2009
1294   Mesaj
Mode : Flashback


Aktiflik
Seviye
Deneyim
Görev Org./Grup : Haberciöneri için teşekkürler..

tabloyu kaldırmayı uygun bulduk.


___________________________________________
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

Küme düşsede hayallerim, şampiyonluğa oynar gülüşlerim..   


     
        Haberci Destek 2 (TIM LiDER) ,

Eğer bu konuya cevap yazmak istiyorsanız ilk önce Giriş Yap
Eğer kayıtlı bir kullanıcı değilseniz ilk önce kayıt olmalısınız
Git:   Yeni konu aç

WikiTurk | Bilisim Güvenligi Dernegi

Reklamlar: davutsahin.net | basaranteknoloji.com.tr


Uyarı !
Cyber-Warrior tescilli bir marka olup, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında K.H.K'ye göre yasal olarak korunmaktadır.
Cyber-Warrior'un Marka imajına zarar verici her türlü eylemde bulunan, yazı, yorum, sair içerikler barındıranlar hakkında 556 Sayılı kanunun ilgili hükümlerine göre yasal işlem başlatılmaktdır.
Ayrıca Cyber-Warrior'a ait isim, marka ve logoların izinsiz kullanılması yine aynı kanun hükümlerine göre suç sayılmaktadır. Marka No : 2010 46588 Korunma Tarihi : 15.07.2010


Yasal Uyarı | Sitemizin Çizgisi | Kullanım Sartları ve Üyelik Sözleşmesi | Telif Hakları Politikası / Copyright Policy | Cyber-Warrior.Org .Com .NET